ROZHOVOR

 

She Wants Revenge: "Depeche Mode jsou ti nejúžasnější lidé, co si umíš představit!"

Duo z Los Angeles "Ona Chce Pomstu" tvoří Adam Michael Bravin a Justin Warfield, který má na starosti především tu textovou podobu písniček. Sedm let tvrdé dřiny bylo odměněno turném s Depeche Mode, Placebo nebo Echo & The Bunnymen. Jejich snem je vystoupit s ještě stále fungující sestavou kapely The Cure, ale to je zatím ve hvězdách... Nicméně jak se daří kapele tenhle rok, se nám svěril Justin Warfild právě teď!

 

Justine, jak se vám daří a co máte v nejbližších dnech v plánu?

Dneska jsme totálně vyčerpaní v Amstelveenu. Máme za sebou dlouhou noc, kterou jsme celou probděli, takže tak i vypadáme. Ke všemu jsme se právě vrátili z Ruska, takže opravdu není chvilka klidu...

She Wants Revenge

Už jsem slyšela, že tenhle víkend byl ve znamení nevyzpytatelné Moskvy a krásných slovanských holek, jak se vám líbilo?

Bylo to úžasné, celá organizace a všechno okolo. Hlavně se mi zalíbila atmosféra Moskvy a Petrohradu. Jen jsem si fakt nevšiml, že by tam byly nějaké holky...

Když vezmu v úvahu, že žánr, do kterého celý projekt She Wants Revenge spadá, je tak trochu i dark wave nebo možná i post-punk, v souvislosti s tím mě napadá, jak moc je pro vás image osobnosti důležitá?

Osobně bych ani neřekl, že je naše hudba dark wave nebo post-punk, ale naprosto chápu tvoje zařazení. Pokud bych hovořil o image, jako o vizuální stránce našeho projektu, tedy o umění, videích, fotkách a všemu, co se točí okolo toho, tak bych jenom řekl, že to neplánujeme nijak dopředu. Je to zkrátka soubor toho, s čím se ztotožňujeme a co je naší osobní ideologií. Zaručeně je to vždy v duchu, ve kterém je naše hudba...

Dokázala bych v textech k jednotlivým skladbám najít i vaše osobnosti, charaktery, nálady atd.?

Samozřejmě. Píšu texty hlavně z pozorování ostatních, z vlastních zkušeností a taky díky představivosti. Takže vždycky je tam někde skrytý kus mého charakteru, i když to třeba vůbec není o mně.

Jak probíhal tvůj umělecký progres? Změnilo se na tvorbě skladeb něco zásadního?

Myslím si, že víc se staráme o to, aby texty ke skladbám byly kvalitnější a měly větší smysl. I když první námět vzniká většinou úplně náhodou. Snažíme si vybudovat pomyslnou cestu od samotného vzniku nápadu až do úplného finálního díla.

She Wants Revenge

Jaká nejdivnější věc se vám kdy stala na turné?

Kéž by se dala vybrat jenom jedna divná věc, co se nám za ta léta vystupovaní stala...

Není asi velkým překvapením, že jste obrovskými fandy Depeche Mode, stejně jako já. Jaké to je splnit si sen a prostě zajet si na turné s vaším TOP idolem? To muselo být k neuvěření...

Sám za sebe jsem radši nic neočekával, přece jenom je to občas bolestivé, když čekáš něco úžasného a nakonec odcházíš zklamaný... Ale na konci turné jsem se cítil, asi jako kdybych za sebou zavřel dveře školy a úspěšně zakončil svoje studijní období. Je jenom jeden způsob, jak bych je popsal. Byli to nejmilejší, nejlaskavější a prostě nejúžasnější lidé, co si umíš vůbec představit a jejích stage byla tou nejpropracovanější, co jsem kdy viděl. Stali se z nás kamarádi, moc si toho cením, ale ten čas, který jsme strávili na turné společně, na to už asi nikdy nezapomenu...

Půl roku 2012 už je za námi, v jakém duchu se nese pro She Wants Revenge?

Není to tak špatné, ale poslední tři roky byly poměrně drsné... Jak kdysi jedna slavná kapela prohlásila: "Je dobrý vědět, že vždycky může být jenom líp a líp a ne nikdy hůř."


Někde jsem slyšela, že se vám nelíbilo turné s The Electric Six, co je na tom pravdy?

Ne snad, že by se nám nelíbilo, ale nebylo to nejlepší... Holt novináři občas neumějí citovat a uvádějí přehnaná tvrzení...

Máte oba podobný názor na hudbu? Co posloucháte během cestování vlakem, letadlem, autobusem?

Adam a já to máme tak nějak napůl... Někdy úplně odlišnou, někdy se naopak shodneme. V dopravních prostředcích mě moc nebaví něco poslouchat, a když už jo, tak si pustím Boba Dylana, Drake nebo nějaký prima rockový věci ze šedesátek, to mě vždycky dobře nakopne. A Adam poslouchá snad všechno od trip hopu až po klasickou hudbu. Taky je vtipný pozorovat, že když už máme rádi toho samého interpreta, tak každému se líbí jiné album. Občas si všímám, že některé umělce, které má Adam rád, zas naopak nemůžu vystát já. Naše rozdíly v hudbě jsou často zajímavější, než naše shody.

She Wants Revenge

Jak vznikl koncept vašeho posledního alba Valleyheart a proč jste se rozhodli ho tak nazvat?

Je to něco jako milostný dopis určený místu, odkud oba pocházíme. Nejdřív jsem napsal 3 nebo 4 písně, a pak mě teprve napadlo, že bychom vlastně mohli máknout na celém albu. Celý koncept vznikal úplně nenásilně a přirozenou cestou naší tvůrčí práce. Nakonec s čistým svědomím můžu říct, že je to album, které zní tak, jak jsme od začátku chtěli... Prostě album od dvou týpků, kteří pochází z The Valley. Nechtěli jsme být ovlivněni někým jiným, nebo naší minulostí... Prostě celá nahrávka zní jako my, pochází z místa, odkud jsme a nese v sobě pocity, které jsme měli při nahrávání.

A jaké pocity přivezete do Prahy s sebou?

To ještě uvidíme, ale především přivezeme hodně starých skladeb, něco nového a i něco mezi tím.

She Wants Revenge

Vím, jak jste zaneprázdnění, takže o to víc si cením vašeho času... Děkuju za příjemný rozhovor a těším se na vás v Lucerna Music Baru.

Bylo mi potěšením!

Ptala se mamba v červnu 2012.

foto: Michael Müller

She Wants Revenge se představí v Lucerna Music Baru už tuto neděli 24. června!

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016