PARTYINFO

 

SHOTGUN FESTIVAL 2021

Datum konání:
10.09.2021 - 12.09.2021
Místo konání:
Hrádek nad Nisou - areál Kristýna
DJs:
Polygonia, LUX, Philipp Otterbach, Raphael Kosmos, Alfred Czital, St. Jakob, Roman Rai, Equi, Mooris, Moreti, Kletis, Zhaldak, PICAPICA, Vik, Eda, Stanzim, Lotus Wash
Live:
Tom Holič, Elektrabel
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

vstup: předprodej: GoOut.net

 
 
Shotgun Festival letos slaví 20 let své existence

Kdo by si tenkrát pomyslel, že vydržíme takto dlouho? 20 let od doby, kdy jsme poprvé rozzářili prostory amfiteátru u Kristýny v Hrádku nad Nisou...

 

Tolik krásných vzpomínek a skvělých umělců, co si u nás zahrálo. Jednou jsme i dokonce dobyli hrad, když se v roce 2014 náš festival přesunul na nádvoří hradu Grabštejn. Vzpomínáme na ročník 2010, kdy město Hrádek postihly masivní záplavy, a tak jsme místo obřího festivalu uspořádali pár dobročinných akcí a koncertů na podporu lidí z postižených oblastí. Covidový ročník, kdy nic nebylo jasné a všichni jsme se báli. Opatření se měnily ze dne na den a vidina na uspořádání festivalu byla mizivá. Zvládli jsme to a po zredukování festivalu a razantních změnách se nám podařilo covidový ročník uspořádat nad naše očekávání.

Polygonia
Letošní ročník se nese v duchu narozeninové oslavy. Dort, fáborky a spousta přátel s rodinou. Opět útulnější prostředí a lineup poskládaný z nostalgicky známých tváří a s progresivními nováčky na scéně. Tahák letošního ročníku je skvělá producentka Polygonia pocházející z Mnichova. Zakladatelka labelu IO, jejiž hudební identita je zabalena do žánrů hypnotického techna, downtempa a ambientu. Své selektorské umění přijede ukázat i velmi uznávaná LUX z německého Leipzigu. Její pojetí retro zvuku převedeného do současnosti nám bere dech a už se moc těšíme na její vystoupení. Další perlou lineupu je již skoro domácí Philipp Otterbach z berlínského labelu Rio, který dorazí podpořit naše oslavy společně s naším rezidentem Raphaelem Kosmosem, zakladatelem čerstvě vzniklého labelu Späti Records. Dalším rezidentem je producent, ale také DJ a performer Elektrabel, který vystoupí se svým live projektem.

LUX

Za domácí headlinery se představí Alfred Czital z více než ceněného labelu Harmony Rec., který založil společně s YANem. Alfredova tvorba nás fascinuje už pár let a dychtivě sledujeme jeho hudební růst od počátků. Alfred se nechal slyšet, že aktuálně pracuje na svém debutovém albu, které by mělo spatřit světlo světa co nevidět. Že by letos na Shotgunu představil svůj projekt vůbec poprvé? Necháme se překvapit. Pokud očekáváte pořádnou show, Tom Holič se o to určitě postará. Jak jméno napovídá, Tom je opravdu holič (barber). Pod rouškou noci ovšem vymění holící strojek za sequencer, nůžky za dětskou trumpetku a rozjede live set plný emocí a prapodivných zvuků za doprovodu různých hudebních nástrojů a syntezátorů.

Philipp Otterbach

A ano, po zbytek víkendu se od Toma můžete nechat i ostříhat. A pokud se chcete jenom tak pohupovat a nechat se unášet barevnými tóny a něžnými rytmy, St. Jakob společně s producenty ze stáje Moving Pictures - Roman Rai a Equi - jsou tou správnou volbou. Po devítileté pauze si na festivalu zahraje i jeho zakladel Mooris spolu se svým parťákem Moreti. Hlavní lineup uzavře po vzoru loňského ročníku DJ a producent Kletis, jehož produkci můžete slyšet na zahraničních labelech jako Diffuse Reality (ES), Accent Records (FR) nebo Blue Night Jungle (FR).

Pokud vám ale hlavní lineup nestačí, na denní stage přes sobotní odpoledne chystáme opět oživit areál pro přeživší i nově příchozí. Postará se o vás liberecká vycházející hvězda Olga Zhaldak s velmi vytříbeným hudebním vkusem. Táborský rodák a zakladatel festivalu Transforma PICAPICA. Dnes již DJské legendy Vik s Edou a Stanzim z Radia 1. Zakončeno live setem při západu slunce od Davida Herziga aka Lotus Wash...

Celý festival nám opět rozsvítí brněnské uskupení MAESS, které je zodpovědné za krásně ozdobený festival již čtvrtým rokem.

Shotgun

Po celou dobu festivalu se můžeme těšit na catering od pražské restaurace Meatcraft, která nás zásobuje svými burgery, pastrami sendviči nebo domácími klobáskami. O kousek vedle poteče káva a čaj od Nordbeans a jistě i něco sladkého k zakousnutí od Bistro Široká. To se postará i o "hangover food" na denní program, který začíná v sobotu odpoledne se startem prvního denního umělce. Silný vývar, pořádně masné jídlo i něco pro vegetariány.

Letošní ročník je unikátní hned z několika pohledů, 20 let své existence přináší velkou zodpovědnost. Připravili jsme tak speciální edici merche jako trika a plátěné tašky. K tomu všemu máme jedno velké překvapení, které odtajníme v průběhu srpna. Kdo je nedočkavý, bude si moct pořídit tašku nebo triko na warm-up akci 21. srpna na pražském Stalinu. Nebo se přijet podívat do sousedského Cottbusu v Německu, kdy tam 28.8. představíme náš festival v klubu Bunter Bahnhof a pokusíme se společně s rezidenty Mooris / Raphael Kosmos / Kletis  tamním nastínit atmosféru a kouzlo Shotgun Festivalu.
Omezení budou a musíme s nimi počítat i u nás!  Při příchodu musí všichni návštěvníci prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu: 

doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin
absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem
doložit prodělání potvrzeného onemocnění COVID-19 (max. 180 před)
aplikaci očkování proti COVID-19, od poslední dávky minimálně 14 dnů

www.shotgunfestival.com
Vstupenky
Podcasty
FB event

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016