CLANEK

 

Videa z festivalu Balaton Sound 2017 od ronnyho

Tak máme za sebou již 11. ročník festivalu Balaton Sound, který letos navštívilo během pěti dnů 154.000 fanoušků z celého světa. Tento open air v Budapešti je stále populárnější i u českých partypeople, kterých letos vycestovalo k břehům jezera Balaton rovnou tisíc! Já jej navštěvuji již od roku 2011 a letos jsem očekával slibované změny... Přitom main stage je po celou dobu, co sem jezdím, prakticky pořád stejná, zatímco na jiných akcích pořadatelům nechybí mnohem větší kreativita. Vadil mi také obrovský kolotoč, který zbytečně zabíral místo např. VIP tribuně, z níž prakticky nebylo vidět na DJs, což však bylo i z důvodu vytočení hlavního pódia na opačnou stranu. Také rozmístění ostatních pódií bylo ve stejném rozložení jako v předchozích letech, takže pravidelný návštěvník věděl, kam se co nejrychleji přemístit... Na main stage mě bavil můj největší oblíbenec Armin van Buuren, který sice nehrál tolik trance pecek jako předchozí den v Trenčíně na Edmanii, ale určitě jeho vystoupení mělo u fanoušků velkou odezvu - je to prostě srdcovka... Dav dokonale zválcoval vynikající americký producent KSHMR se svou skvělou show a parádní produkcí, která má specifický zvuk. Za mě jedno z nej house vystoupení za celou dobu, co jezdím na tento festival, ne-li nejlepší, prostě aktuálně jednička v house music! Nezklamala ani osvědčená švédská škola v podání Axwella s Ingrossem, kteří do davu pálili své hitovky. Nemám rád dubstep, a ačkoliv měl tedy Marshmello zajímavou projekci, jeho hudba je pro mě neposlouchatelná, pár tracků s dubstepem měl také Hardwell, který festival zakončoval na main stage. Party Arena se nacházela hned vedle a byla opět obrovská! Musím ocenit po loňském problému se strašným zvukem, že letos už bylo vše vyladěno... Asi největší návštěvnost zde měl Timmy Trumpet, mě ale jeho show příliš nebavila a po zvukové stránce nebyla jeho trubka příliš výrazná, což je škoda. Pro mě nejlepší set zde umíchali Blasterjaxx! Hodně jsem se těšil i na techno legendu, ale Dave Clarke hrál až ve 4:30, což není zrovna ideální čas v okamžiku, kdy produkce na hlavním pódiu začíná už v půl šesté večer a čtvrtý den pařit do rána už zvládá jen málokdo... Takže škoda, polovina jeho vystoupení mi musela stačit. :( Třetím největším pódiem je zde Jager Arena, která je každý rok kapacitně nedostatečná, a v průběhu vystoupení známějšího DJe, se na něho vůbec nedostanete. Většinu času jsem tedy strávil v Party Areně... Přes malou kritiku, která je oprávněná a je potřeba se stále posouvat, byl letošní ročník fantasticky obsazený, s nejsilnějším zastoupením EDM, a musím ocenit i fanoušky, kteří byli prostě skvělí, pohodoví a opět jako každý rok vytvořili neskutečnou atmosféru a pořádný párty kotel, což mi u nás stále chybí... Určitě tedy za rok k našim sousedům vyrazte - co se týká prostředí s možností koupání, nemá tento festival v Evropě příliš konkurence. Nyní mrkněte na videa z celého pětidenního maratónu, ať víte, o co jste přišli...

 

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016