CLANEK

 

Co posloucháš, když... (7. díl)

Vánoce nevánoce, ze všeho nejvíc nás zajímá muzika a to po celý rok. Nejen na akcích a koncertech, ale i doma, v restauraci nebo při dlouhé cestě autem. A právě sem míří naše otázky v téhle pravidelné anketě. Tentokrát jsme na ně vymámili odpovědi od třech DJs: Tokátko, Béla En a Psyla. Hezké čtení a po Novém roce zase čus! :)

 

Tokátko

TOKÁTKO (DJ, promotér)

Co nejraději posloucháš, když...

...někam jedeš autem?

Většinou poslouchám rádio. Tam moc velkej výběr není, takže buď Radio 1, nebo Express. Když jedeme někam na hraní, tak poslouchám nový tracky a když někam na delší cestu, tak ideálně nějakej liquidní drumík.

...pracuješ?

Když pracuju, tak mám asi nejradši ticho. Občas, když je v práci velká nuda nebo je potřeba trošku zlepšit náladu, tak si rád poslechnu nějaké funky beaty. No a pokud mám zrovna u nás v Magnumu večer službu, tak poslouchám většinou to, co se zrovna hraje na té párty.

...se věnuješ běžným domacím pracem jako uklízení, vaření atd.?

Tak na tohle je jednoduchá odpověď. Jelikož se moc běžným domácím pracem nevěnuju a doma se vyskytuju většinou jen, když se potřebuju vyspat, tak moje odpověď je, že poslouchám ticho nebo maximálně zvuky ulice. :) Ale když už na to teda dojde, tak si doma poslechnu nějakej electroswing, jazz a tak. Když jsem ještě trávil doma více času, tak jsem hodně poslouchal internetový rádio smoothjazz.com.

...jíš v restauraci?

K jídlu se mi nejlépe poslouchá něco klidnějšího. Lounge, ambient, deep house nebo klidně vážná hudba.

...jsi na párty nebo v klubu a kalíš?

Když si jdu poslechnout někoho z kolegů mého žánru, tak je to samozřejmě většinou deep house, tech-house nebo techno. Ale zjistil jsem, že když se chci fakt nejvíc vyblbnout a odreagovat, zapařim si na drum´n´bass nebo občas zajdu zavzpomínat v pondělí do Crossu na Los Tekkenos.

…si užíváš sex?

Při romantickém sexu něco pomalejšího a při divokém klidně techno, ale většinou to dopadá tak, že si užíváme s přítelkyní, když koukáme na nějakej film.


Béla En

BÉLA EN (DJ, moderátor Radia 1)

Co nejraději posloucháš, když...

...někam jedeš autem?

Na čekání v pražských zácpách mám audioknihy. Na jejich čtení nemám čas, ale přijít o dobré knihy by byla škoda. Navíc při poslechu dobrého příběhu čteného vyškoleným hlasem čas rychle utíká. Než se probiju skrz semafory, jsem o příběh bohatší. Hudbu poslouchám, když mám volnou cestu a jsem příliš unavený na vnímání obsahu. Většinou něco tepavého.

...pracuješ?

Poslouchám většinou nová alba nebo podcasty. Mezi nejoblíbenější patří podcast labelu Hospital nebo Deep House Cat.

...se věnuješ běžným domacím pracem jako uklízení, vaření atd.?

Když už náhodou doma pracuji, tak si k tomu pustím nejpravděpodobněji poslechovou elektroniku. Například trip-hop, lounge nebo taneční jazz. V prosinci poslouchám svoji kolekci vánočních skladeb a ladím se na Vánoce.

...jíš v restauraci?

V restauracích, kam chodím, většinou nic nehraje nebo je to něco ambientního. Ale vzpomínám si, jak nedávno v mé nejoblíbenější pizzérii Ceretto hráli album U2 a bylo to hrozně příjemné. Když se dostanu někam, kde z rádia vyhrává něco, co se mi nelíbí, jsem zpravidla dost nervózní a nedokážu to vytěsnit.

...jsi na párty nebo v klubu a kalíš?

Většinou je to tech-house nebo UK garage. Záleží, jestli hraju, nebo jenom poslouchám.

…si užíváš sex?

Smyčce, plochy, pomalý beat, vokály... Prostě všechno, co mi přijde sexy a podpoří to atmosféru. Ať už to jsou Massive Attack, Moby nebo Damien Rice.


Psyla

PSYLA  (DJ, produkční)

Co nejraději posloucháš, když...

...někam jedeš autem?

Radio 1.

...pracuješ?

Ticho.

...se věnuješ běžným domacím pracem jako uklízení, vaření atd.?

Lux, kohoutek a když jdu s košem, tak sousedy.

...jíš v restauraci?

Hudbu, co tam hraje.

...jsi na párty nebo v klubu a kalíš?

Psytrance, chill out a progressive.

…si užíváš sex?

Ticho nebo TV. :)

Ptala se Nika77 v listopadu 2013.

foto: archiv

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016