REPORT

 

Report z Techno Animals s HOT X od Čéši

O tomhle sympatickém maďarském chlapíkovi jste si něco málo mohli přečíst před pár dny v mé krátké zpovědi s ním... Ale pokud jste dorazili v sobotu do klubu Touster, kde Jája a Adam připravili opravdu vypečený mejdánek, mohli jste se na vlastní uši přesvědčit a na vlastní oči shlédnout, jak moc HOT párty to byla a kolik X lidí si na ni přišlo zapařit...

 

Letím přes ručku přímo do Toustru!

Vyrazil jsem z domu něco kolem půl jedenácté a měl namířeno ještě k mým kamarádům, které jsem vyzvedl a následně odvezl s sebou. Nad Prahou se zrovna blýskalo, a to by mohlo být předzvěstí, že se blýská na lepší klubové časy techna v Praze. S nákladem jsme dofrčeli před Touster lehce po jedenácté hodině a vydali se přímo ke klubu. Jako pardon?! Před Toustrem fronta? To jako vážně?! Nebylo to jen tím, že by tam někdo zdržoval, ale opravdu se tam v jednu chvíli nakumulovalo celkem dost lidí. Konečně uvnitř!  Prozatím jsme si odložili svršky a zjistili, že v dolním prostoru klubu to ještě zase až tak zaplněné není, ale to jen opravdu prozatím...

Orbith + Adam Cloud

Oslavenec nasazuje laťku...

Adam Cloud - osoba, která měla v tomto počinu částečně určitě několik prstů a člověk, který tu slavil i své Xté narozeniny. Neprozradím vám, kolik mu bylo, ale je to ještě cucák. :) Adam, jehož jsem již nejednou zmiňoval v nějakém ze svých reportů, je DJ, jenž má opravdu v techno žánru, který prezentuje, neskutečný cit pro výběr tracků a dokonalý přehled v tom, jak a co hrát. Jeho přednes je jak diktát napsaný premiantem třídy - krasopisem a bez jediné chyby. Určitě si teď pomyslíte, jak hezky mu mažu med kolem huby, ale jste na omylu. Adam Cloud je DJ, který tohle opravdu nepotřebuje, stačí si ho poslechnout a přesvědčí vás sám - nenuceně a bez okolků. Jeho styl hraní byl prostě parádní a připravil tak půdu pro dalšího v pořadí - DJe Orbitha...

Orbith

Oslavenec dohrává, necháme hrát taťku...

Orbith dorazil z Brna v dobré náladě a ihned po zapojení svého laptopu jal se do nás napumpovat trošku ze svých techno dovedností. Fakt rozdíl oproti tomu, co hrával například v Mecce a nebo jinde po Praze. Pokud jste však navštívili akci PlusMinus na Boby, mohli jste mít alespoň malé tušení, co se bude dít. A co tedy přišlo? Morbith techno sound! Aleš je jeden z mála DJs, kteří se velmi dobře orientují v mnoha směrech a techno sound mu byl a je stále blízký. V jeho přednesu to bylo opravdu žhavé, stejně tak jako atmosféra v klubu. V tuhle chvíli už jsme se tam na tanečním parketu všichni vzájemně hecovali a každý se snažil ukořistit to nejlepší místo, kde ho alespoň částečně bude chladit externí ventilátor. Vzduchotechnika trošku nezvládala, ale narozdíl od všech těch fňukalů já byl spokojený a vysmátý od ucha k uchu.

Animal People

Vedro. No a?

Jak chcete lidi poznat dobrej mejdan po návratu domů, když nepřijdete spocení a s obarvenýma nohama od svých tmavých jeansů? Mejdan je přeci hlavně o tom, pořádně si zatancovat, zapotit se, propařit tričko, propálit punčochy a zlomit si podpatek. :) Ne že bych je nosil... Orbith hrál jeden track za druhým a mně uvízl v paměti například remix od Green Velveta – Flash a plno dalších, které neznám... Orbithovo vystoupení v Praze bylo prostě ohlušující a já si ho užil na max. Škoda, že jeho set utekl tak rychle, jako on přímo z klubu, ale volaly ho holt rodičovské povinnosti a ty jsou přednější všemu... Tak a je tam! Chlapík, který stojí za obrovským festivalem Bónusz, jenž se koná v Maďarsku. Ten, který si také potrpí na trička s výstřihem a který má rád jachty spojené s klidem na vodě.

HOT X

Csipos HOT X v hale jako doma...

Po vyřešení všech technických náležitostí do nás začal pumpovat pěkně ostré rytmy, a tak jako si oni vychutnávají pálivá jídla, on si teď začal vychutnávat nás. To, že je zvuk v Tousteru skvělý, o tom se už nepějí jen ódy, o tom již sami DJs mluví mezi sebou a to je přesně to, co bylo účelem. Poskytnout skvělé zázemí a lidem nabídnout kvalitní zážitek. HOT X bavil celou dobu perfektním tanečním technem, i když chvílemi zabrousil do vod monotónnosti a hlavně, jeho styl je opravdu více takový, řekněme halový... On má prostě dlouhatánské mixy, táhlé melodie a v té hale to zní prostě líp. Každopádně hrozně moc jsem si jeho vystoupení užil a unavil se natolik, že mi až pak bylo líto, že jsem nemohl vydržet déle a na další DJs. Uniklo mi tak vystoupení DJe Proovana a následný závěr DJe Frankeho, který to dle zvěstí ze zákulisí totálně na závěr odrovnal a uzavřel tento, pro všechny snad perfektní mejdan!

Vodou se neplýtvá!

No, a to je konec - konec dalšího velmi povedeného mejdanu. Závěrem snad už jen tak ze zvyku prohlásím nějaké ty připomínky... Jednou z nich bude i to, že chápu nadšení některých z vás a chápu i to rozčarování horkem, ale věřte mi, je to fakt blbej nápad polévat cizí lidi, které neznáte, byť jen vodou. Za prvé je to drzé a za druhé to není vtipné. Ale nechci tu kázat jak nějaký zapšklý stařík, jen sem neměl po ruce nic jiného, co bych tomuto večírku vytknul. :) Tak zase příště zvířátka, nazatančenou!

čéša

foto: Monty

 
 
 
 

FOTOREPORTY

 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016